Ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο στο Δημοτικό γήπεδο Μεγανησίου 5χ5 είδαμε σήμερα όπου η ομάδα των παλαίμαχων  και η ομάδα των νέων αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 σε ένα ματς που δεν θα ξεχαστεί εύκολα.
Οι παλαίμαχοι  μπήκαν πολύ δυνατά,από το 2′ ως το 9′ είχαν χάσει τέσσερις κλασικές ευκαιρίες (Μαρκεζίνης , Μάντζαρης) με τον Σταματίου  να έχει και δοκάρι στο 5′. Η υπεροχή των παλαιμαχων ήταν  συντριπτική, όμως η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα, με αποκορύφωμα τη φάση του 15′ όταν ο Σταματίου με διπλή προσπάθεια βρήκε μπροστά του τον, Σταύρακα Φ.
Με το…καλημέρα του β’ μέρους, ο Μάντζαρης βγήκε στην πλάτη της άμυνας εκμεταλλεύτηκε άψογα την άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα των νέω και με έξυπνο πλασέ άνοιξε το σκορ.Η βράδυα ανήκε στον Μαρκεζίνη και στο 29′ μετά από φανταστική μπαλιά του Σταύρακα. Σ, ο παλαίμαχος φορ με ένα υπέροχο πλασέ πέτυχε το 2-0.Η αλλαγή που έκαναν οι νέοι στο ματς  ηταν λύτρωση  , τρία λεπτά αργότερα ο νεαρός φορ  πετυχε ένα πολύ ωραίο γκολ. Στο 37′ Ο Σταματίου  υπέπεσε σε… ανόητο πέναλτι στον Πολίτη,και  είδε την κόκκινη κάρτα, αλλά και τον Πολίτη. Γ μεσοεπιθετικό να ισοφαρίζει.Ο άτυχος του φιλικού αγώνα ήταν ο Μάντζαρης που δεν κατάφερε να τελειώσει όλο τον αγώνα.Παρόλο που τον τελευταιο καιρο διανείει περίοδο φόρμας ένα τράβηγμα στον δικέφαλο τον ανάγκασε να δεί τα τελευταια λεπτα του αγώνα απο τον πάγκο.